ArabicEnglishTurkish

MDF (Medium-Density Fiberboard)

MDF Fiyatları ve Tedarik Hizmeti

Orta Yoğunlukta Lif Levha satışımız bulunmaktadır. Ürünü satın almak ve ürün hakkında detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

MDF(Medium Density Fiberboard

MDF (Medium-Density Fiberboard) Nedir?

Sektörde açılımı Medium Density Fiberboard olarak geçmektedir. Türkçe karşılığı ise Orta Yoğunluktaki Lif Levha olarak geçer. Yaşam alanlarımızda ya da evimizde çokça karşılaşabiliriz. Çoğu alıcı sunta ile arasındaki farkları merak eder ancak doğru bir bilgiye sahip değildir, bu soruyu yanıtlamak için yazımızın sonunda sizlere bir bağlantı paylaşacağız bu paylaşımımız ile aklınızdaki tüm soruları kaldırabilir böylelikle aralarındaki farkı öğrenebilirsiniz.

Sunta arasındaki farkları merak ediyorsanız Sunta Arasındaki Fark Nedir?” yazısını detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz.

MDF Nasıl Üretilir?

Siz değerli müşterilerimizin bu ürünlerin nasıl üretildiğini bilmeniz bizim için önemli. Bu yüzden kısa ve anlaşılır bir şekilde nasıl üretildiğini ve hangi aşamalardan geçtiğini kısaca anlatacağız. Sert ve yumuşak ağaçların karışımı çeşitli işlemlerden geçirilir ve odun parçaları oluşturulur. Bu parçalara buhar verilerek özel bıçaklar ile liflerine ayrıştırılır. Liflerin birbirlerini tutması için özel yapıştırıcı ve sertleştiriciler lif ile karıştırılır. Bu karışım istenilen rutubet değerine kadar sıcak hava ile kurutulur. İki presleme işlemi ile liflerin birbirine iyice yapışması sağlanır. Levhalar kurutulduktan sonra yüzeyleri zımparalanarak hazır hale getirilir.

MDF Nerelerde Kullanılır?

Günümüzdeki çoğu iç mekan tasarımlarında kullanılmaktadır. Salon, yatak odası ya da diğer tüm yaşam alanlarında tercih edilen bir malzemedir.