ArabicEnglishTurkish

Sunta

Sunta Fiyatları ve Tedarik Hizmeti

Ham Yonga Levha satışımız bulunmaktadır. Ürünü satın almak ve ürün hakkında detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Sunta(Ham Yonga Levha)

Sunta (Ham Yonga Levha) Nedir?

Hayatımızın her an her yerinde karşılaşabileceğimiz, evimizin ya da iş yerimizin çoğu alanında kullanılan bir üründür. Orman Ürünleri veya diğer bir adıyla Ağaç Ürünleri sektöründe önemli bir yere sahiptir. Sektörde diğer adıyla yonga levha olarak bilinir, odun taşlarının sentetik reçine ile birbirlerine bağlanarak ısıl işlem görerek ve gelişmiş teknoloji ile preslenerek oluşturulur. Islandığında ve nemli bir ortamda bulunduğunda deforme olur, bu sebeple ham yonga levha üzerine kaplama yapılır. Su geçirmez ve neme dayanıklı olacak şekilde kaplanan bu malzemeye suntalam denir. Sonuç olarak Ham Yonga Levha Nedir? sorusuna yanıt olarak hayatımızın her alanında kullanıldığını söyleyebiliriz.

Sunta Nasıl Üretilir?

Temel olarak talaş parçalarının sıkıştırılmasıyla üretilir diyebiliriz, ilk olarak yontma işlemi ile talaş meydana çıkar. Ağaç parçaları istenilen boyutlara getirilerek ufak parçacıklara dönüştürülür. Yapıştırma ve sıkıştırma işleminden önce talaş parçalarının gerekli bir nem oranına getirilmesi gerekmektedir. Bunun için kurutma işlemi gerçekleştiriliyor. Daha sonra talaşlar gerekli nem oranına ulaştıktan sonra sentetik reçine yardımıyla talaş parçalarının birbirine tutunması sağlanıyor. Kalınlığını oluşturmak için sıcak pres ile parçacıklar sıkıştırma işleminden geçiyor. Sıkıştırma işleminden sonra iki yüzeyde zımpara işlemi görür. Zımpara işlemi sonunda firmaların ihtiyaçlarına göre belirli bir boyutta kesilerek müşteriye sunulur.

Sunta Nerede Kullanılır?

Mobilya sektörünün her alanında kullanılan bir malzemedir. Mutfak dolapları, banyo dolapları, yatak odaları ve aklınıza gelebilecek çoğu alanda kullanılır.